Töökeskkonnavoliniku koolitus: oluline samm turvalise töökeskkonna tagamisel

TÖÖKESKKONNASPETSIALISTI TÖÖOHUTUSKOOLITUS VEEBIS

TÖÖKESKKONNASPETSIALISTI töötervishoiu ja-ohutusalane koolitus Internetis on sobilik ESMA- ning TÄIENDUSKOOLITUSEKS. Koolitus on vastavuses Töötervishoiu ja tööohutuse seadusega ning Tööinspektsiooni nõuetega. Saadaval ka vene keeles.
Töökeskkonnaspetsialisti koolitus Internetis

Töökeskkonnaspetsialisti tööohutuse koolitus

Hind119 €
Loe edasi

Video tööohutuskoolituse läbimise kohta:

KINDEL KVALITEET

Koolituse vastavus:

  • TUNNUSTATUD EESTI HARIDUSE KVALITEEDIAGENTUURI POOLT
  • TÖÖINSPEKSTSIOONI KOOLITUSPARTNER

RAHA TAGASI GARANTII

Kui koolitus ei sobi, tagastame esmatellijale 100% koolituse maksumuse. Loe lisaks SIIT.

KOOLITUSE LÄBIMINE ON LIHTNE...

  • Registreeri kasutajaks
  • Vormista tellimus
  • Maksa ülekandega või läbi pangalingi
  • Läbi koolitus
  • Prindi tunnistus või saada e-mailile

Seda kõike asjast ja kohast sõltumata ehk 24/7

Soovid koolitust tellida?
Registreeri kasutajaks

Registreeri

Tunned huvi teiste ohutuskoolituste vastu?
Vaata lisaks

KOOLITUSED

Tekkis küsimus?
Võta meiega ühendust

KONTAKT

Töökeskkonnavoliniku koolitus: oluline samm turvalise töökeskkonna tagamisel

Sissejuhatus

Töökeskkonnavolinik mängib ettevõttes võtmerolli, esindades töötajate huve ja hoolitsedes selle eest, et töökeskkond vastaks kõigile seaduslikele ja ohutusstandarditele. Selleks, et volinik saaks oma ülesandeid edukalt täita, on hädavajalik läbida põhjalik töökeskkonnavoliniku koolitus. Koolitus annab vajaliku baasi, et tuvastada riske, ennetada ohtlikke olukordi ning edendada tervislikku ja turvalist töökeskkonda. Käesolevas artiklis selgitame, miks see koolitus on oluline, mida see hõlmab ja kuidas ettevõtted sellest kasu saavad.

 

Loe lisaks: TÖÖOHUTUSE KOOLITUSED – OHUTU TÖÖKESKKONNA ALUS

 

Töökeskkonnavoliniku roll ja vastutus

Töökeskkonnavolinik on seaduse alusel määratud isik, kelle ülesanne on jälgida ja edendada tööohutust ning olla töötajate esindaja töökeskkonna küsimustes. Tema peamised vastutusalad hõlmavad järgmist:

  • Riskide hindamine ja ennetusmeetmete kavandamine: Volinik peab oskama tuvastada võimalikke ohutegureid ja pakkuma välja lahendusi nende ennetamiseks.
  • Seaduste järgimise tagamine: Volinik jälgib, et ettevõtte tegevus vastaks kehtivatele töötervishoiu ja tööohutuse seadustele.
  • Töötajate teavitamine ja nõustamine: Volinik peab suutma edastada asjakohast infot töötajatele ja kaasata neid töökeskkonna parandamisse.
  • Tööõnnetuste ja kutsehaiguste ennetamine: Voliniku töö aitab vähendada tööõnnetuste ja haiguste esinemist ettevõttes.

Töökeskkonnavoliniku töö edukus sõltub suuresti tema teadmistest ja oskustest, mida saab omandada vaid kvaliteetse koolituse kaudu.

 

Mida töökeskkonnavoliniku koolitus sisaldab?

Töökeskkonnavoliniku koolitus on terviklik programm. Peamised teemad, mida koolitus käsitleb:

  1. Töökeskkonna seadusandlik raamistik
    Koolitus annab põhjaliku ülevaate töötervishoiu ja tööohutuse seadustest, sh tööandja ja töötaja õigustest ja kohustustest. Osalejad õpivad tundma peamisi seadusakte ning saavad juhised, kuidas neid ettevõttes rakendada.
  2. Riskide hindamine ja ohutusmeetmed
    Volinikele õpetatakse riskianalüüsi läbiviimist: kuidas tuvastada ohtlikke olukordi, hinnata nende tõsidust ja leida sobivad lahendused. Samuti käsitletakse ohutust tagavaid meetmeid, nagu isikukaitsevahendid ja tehnilised lahendused.
  3. Tööõnnetuste uurimine ja aruandlus
    Koolituse käigus saadakse teadmisi, kuidas dokumenteerida ja analüüsida tööõnnetusi ning teha ettepanekuid nende vältimiseks tulevikus.
  4. Töötajate kaasamine ja teavitamine
    Töökeskkonnavolinik on ka kommunikatsiooni eestvedaja. Koolitus annab oskused, kuidas suhelda töötajatega, tõsta nende teadlikkust tööohutusest ja kaasata neid töökeskkonna parandamisse.
  5. Erinevad töökeskkonna aspektid
    Koolitusel käsitletakse ka erialaspetsiifilisi riske, näiteks füüsikalised, keemilised või psühhosotsiaalsed ohud, ning õpetatakse, kuidas nendega toime tulla.

 

Koolituse läbimise kasu ettevõttele ja töötajatele

Töökeskkonnavoliniku koolitus ei ole ainult voliniku enda arendamiseks – sellel on märkimisväärne mõju ka ettevõtte ja töötajate heaolule.

  1. Tööõnnetuste ja haiguspuhkuste vähenemine
    Koolitatud volinik aitab tuvastada ja lahendada ohtlikke olukordi enne, kui need eskaleeruvad. Tulemuseks on väiksem tööõnnetuste ja kutsehaiguste esinemissagedus.
  2. Parema töökultuuri loomine
    Turvaline töökeskkond tõstab töötajate rahulolu ja motivatsiooni, mis omakorda parandab tootlikkust. Töötajad tunnevad, et nende heaolu eest hoolitsetakse, mis tugevdab usaldust juhtkonna vastu.
  3. Kulude kokkuhoid
    Tööõnnetused ja seotud trahvid võivad ettevõttele kalliks maksma minna. Koolitatud volinik aitab tagada, et ettevõte vastab seadusandlusele, vältides kulukaid tagajärgi.
  4. Maine parandamine
    Ettevõte, mis pöörab suurt tähelepanu tööohutusele ja tervisele, saab parema maine tööturul. See aitab meelitada ligi kvalifitseeritud spetsialiste ja hoida olemasolevaid töötajaid.

 

Kokkuvõte

Töökeskkonnavoliniku koolitus on ettevõtte jaoks oluline investeering, mis toob kaasa turvalisema töökeskkonna, parema töötajate rahulolu ja väiksemad kulud tööõnnetustele. Koolitatud volinik on ettevõtte ja töötajate vaheline ühenduslüli, kelle töö aitab vältida õnnetusi, parandada töökultuuri ja tagada seadusandlusele vastavus. Kui soovite tagada oma ettevõtte edukuse ja töötajate heaolu, on töökeskkonnavoliniku koolitus asendamatu samm.

 

Loe veel: TÖÖTERVISHOIU JA TÖÖOHUTUSE KOOLITUS: TURVALISE TÖÖELU ALUS